Windows gidas Spausdinti
( 7 Votes )
Parašė Vidmantas Šarkys   

Trumpas gidas apie tai, kaip pradėti darbą su Python Windows operacinėje sistemoje.

Parsisiųsti norimą programavimo aplinkos versiją galite apsilankę oficialiame tinklapyje: http://www.python.org/download/.

Rašydami pamokas naudosimės 3.3 aplinkos versiją, kuri šiuo metu yra naujausia. Jei pasirinksite kiek senesnę ir populiaresnę - 2.7 - versiją, turėtumėte žinoti, jog kai kurie sintaksės aspektai ženkliai skiriasi. Išsirinkite jūsų poreikius ir sisteminius reikalavimus tenkinančią versiją iš siuntinių sąrašo:

Paleidžiame parsisiųstą paketą, toliau instaliacijos procesas labai nesudėtingas, nebent norėtumėte keisti tam tikrus parametrus:

Baigę instaliuoti, susirandame Python interpretatoriaus IDE - "IDLE":

Atsidariusiame lange galime išbandyti Python komandų interpretatorių. Kaip matome, kai kuriems uždaviniams atlikti kalbos mokėti net ir nereikia - pakanka paprasčiausios logikos. 

Python instaliaciniame aplanke rasime python.exe. Tai tas pats interpretatorius, tik be grafinės vartotojo sąsajos. Baziniams veiksmams jo tikrai pakaks:

Siūlome, prieš gilinantis toliau, šiek tiek paeksperimentuoti su šiuo IDLE. Pirmąją Python programą rašysime vėliau. Iškilus neaiškumams, apsilankykite mūsų forume.